T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
SİVAS / ŞARKIŞLA - Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk İmam Hatip Ortaokulu

Haberler

Mrt

Mrt

Mrt

12 Mart İstiklal Marşımızın kabulünün yıldönümü münasebetiyle Sosyal Bilgiler Öğretmenimiz Azize Gülmez okul panomuzu hazırlamıştır.Emeği geçenlere teşekkür ederiz

Eyl

2023-2024 eğitim öğretim yılı bugün itibariyle başlamış olup öğrenci,öğretmen ve velilerimize hayırlı olsun.

Haz

OKUL SERGİMİZ

 

Okulumuz Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk İmam Hatip Ortaokulu müdür yardımcısı Ahmet NAZLIM ve sosyal bilgiler öğretmeni Azize GÜLMEZ’in rehberliğinde görsel sanatlar ve teknoloji tasarım dersi yılsonu sergisi düzenlendi. Sergiye rağbet oldukça yoğundu. Tüm misafirlerimizin huzurunda okul müdürümüz İsmail ARSLAN’an açılış konuşmasını yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ekrem YURT ve okul müdürümüz İsmail ARSLAN’ın eşliğinde sergimizin açılış kurdelesi kesilerek sergimiz misafirlerimizin huzurunda açıldı. Sergiyi tüm misafirlerimiz ilgiyle gezdiler. Sergi sonunda tüm misafirlerimize yiyecek ve içecek ikramında bulunuldu.

Serginin gerçekleştirilmesinde emeği geçen müdür yardımcısı Ahmet NAZLIM ve sosyal bilgiler öğretmeni Azize GÜLMEZ’e, okul müdürümüz İsmail ARSLAN’a, emeklerini esirgemeyen öğretmenlerimize ve eserlerini sergileyen tüm öğrencilerimize teşekkürlerimizi sunarız.

May

SPORTİF ETKİNLİKLERE KATILIYORUM

 

Okulumuz öğrencileri sanatsal , sosyal kültürel ve Sportif etkinlikler kapsamında; Gençlik ve Spor Bakanlığı ile iş birliği yapılarak öğrencilerin ilgi duyduğu alanlara yönelik futbol, basketbol, voleybol, hentbol, masa tenisi, atletizm, güreş, savunma sporları (karate, tekvando, judo), satranç etkinlikleri vb. alanlarda öğrencilerimizin ilgileri doğrultusunda okul takımlarımız oluşturuldu. Her öğrencinin kendini bir spor dalında geliştirmesi için fırsatlar sunuldu. Öğrenciler ilgi alanlarına bir spor aktivitesinde yer aldılar. Spor müsabakaları düzenlenerek öğrencilerimizin aktivitelere etkin olarak katılımı sağlandı.

May

LGS SINAV SİSTEMLERİ İLE İLGİLİ SEMİNER

 

Okumuz öğrencilerine yönelik olarak akademik başarı, verimli ders çalışma teknikleri, motivasyon, zamanın kullanımı, sınav kaygısı ve LGS sınav sistemleri konulu seminer Doç. Dr. Abdüllatif Şener Ortaokulu Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen Duran ERGİN tarafından verildi. Seminer okulumuz öğrencileri tarafından büyük ilgi ve dikkatle takip edildi. Öğrencilerimiz seminer le ilgili akıllarında kalan soruları Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen Duran ERGİN’e sordular. Öğrenci soruları rehber öğretmen tarafında cevaplandırıldı.

Doç. Dr. Abdüllatif Şener Ortaokulu Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen Duran ERGİN’e öğrencilerimize verdiği bu güzel seminerden dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

May

OKULUMUZ ÖĞRETMEN VE YÖNETİCİLERİNE SUNUM

 

Okumuz öğretmenleri ve yöneticilerimize öğrenciyi tanıma teknikleri (Anket, görüşme, gözlem, problem tarama listesi, sosyogram vb.) konulu sunum Doç. Dr. Abdüllatif Şener Ortaokulu Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen Duran ERGİN tarafından verildi. Sunum okulumuz yöneticileri ve öğretmenlerimiz tarafından dikkatle takip edildi.

Doç. Dr. Abdüllatif Şener Ortaokulu Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen Duran ERGİN’e yöneticilerimize ve öğretmenlerimize verdiği bu güzel sunumdan dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

May

TARİHİ VE DİNİ MEKÂNLARA ZİYARET ETTİK

 

Okulumuz öğrencileri , Sosyal Bilgiler Öğretmeni Azize GÜLMEZ ve İngilizce Öğretmeni İrem Nur ŞEN, rehberliğinde ilimizde bulunan tarihi ve dini mekanları ziyaret ederek bilgi, kültür ve tecrübe aktarımında bulundular.

Öğrencilerimiz ve görevli personeller önce hem tarihi hem de dini mekânlardan Tarihi Yerler, Çifte Minareli Medrese, Eski Kalıntılar, Sivas Ulu Camii,  Gök Medresesi, Bürüciye Medresesi, Şifaiye Medresesi, Kale Camii vb. yerler gezip inceleyerek mekânlar hakkında bilgi sahibi oldular.

Sonra türbeler ziyaret edilerek merhumlara dualar edildi. Kongre müzesi gezilerek geçmişte yaşamış insanların bıraktıkları eserler ve kültürel miraslarımız incelendi.

Öğrenciler gezinin çok güzel geçtiğini tarihi ve dini mekânları gezerek unutulmayacak izlenimlerde bulunduklarını ifade ettiler.

Tarihi ve dini mekânların ziyaretinde öğrencilerimize rehberlik eden Sosyal Bilgiler Öğretmeni Azize GÜLMEZ ve İngilizce Öğretmeni İrem Nur ŞEN’e teşekkürlerimizi sunarız.

May

MESCİD  İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARIMIZ

Okulumuz Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk İmam Hatip Ortaokulu’nda mevcut olan mescit durumları kontrol edilerek ihtiyaç dahilinde iyileştirmeler (Hat, levha, kitaplık ve ses düzeni ile zenginleştirilir) yapılmıştır. Mescit kapısına kaplama yapılmış, mescidin halıları yenilenmiştir. Mescidin duvarları hat, levha, dini, veciz, özlü sözlerle donatılmış; kitaplık ile bir okuma merkezi ve seyyar ses sistemi ile mescidimiz bir cami havasına bürünmüştür.        

Mescidimiz öğrencilerimizin dini eğitim, cüz, Kur’an-ı Kerim vb. öğretimi almaları için rahleler temin edilerek , Kur’an-ı Kerim derslerinin işleneceği, vakit namazlarının kılınacağı temiz, nezih bir şekilde tüm personele hizmet vermektedir.

Mescidimizin temiz, nezih olmasını sağlayan ve iyileştirmeler yaparak mescidimizi daha kullanışlı hale getiren okul idaresine ve emeği geçen tüm personele şükranlarımızı sunarız.

Nis

Okulumuzda İngilizce Öğretmeni İrem Nur ŞEN organizasyonunda Ramazan ayında “ Mani Yazma Yarışması” düzenlendi. Yarışmaya okulumuz öğrencileri büyük ilgi gösterdiler. Manilerini yazdılar. Öğrencilerimiz yazdıkları manileri jürilerimiz önünde okudular. Maniler ilgiyle izlenerek öğrencilerimiz coşkuyla alkışlandı. Yarışmada dereceye giren öğrencilerimize ve katılım sağlayan tüm öğrencilerimize törenle hediyeleri takdim edildi.

Yarışmanın hazırlanması ve programın uygulanmasında emeği geçen öğretmenimiz İrem Nur ŞEN ve katılım sağlayan tüm öğrencilerimizi teşekkürlerimizi sunarız.

Nis

OKULUMUZDA DİNİ GÜN VE GECELERDE PROGRAMLAR DÜZENLEDİK

 

Okulumuzda Ramazan ayının girmesi ile birilikte dini gün ve gecelerle ilgili okul içi ve okul dışında günün anlam ve önemine belirten bazı programlar gerçekleştirdik. Yapılan etkinliklerimizi okul ve sınıf panolarında sergiledik. Öğrencilerimiz camilerde, mescitlerde, tilavet sınıflarında Ramazan ayında Kur’an-ı Kerim hatmi için Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenlerimiz Ümmügülsüm ÇİÇEK KALE ve Okul Müdürümüz İsmail ARSLAN tarafından organize edildi. Okunan hatimler, hatim duası ile sonlandırıldı. Güzel ahlak adı altında toplanan, tüm güzel vasıfları örnek insan olarak en mükemmel şekilde yaşayan insan hiç şüphesiz Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (S.a.v) hayatının, öğrencilerimiz tarafından öğrenilmesi amacıyla okul genelinde ödüllü yarışma yapıldı. Dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Programın hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlerimiz   Ümmügülsüm ÇİÇEK KALE’ye  ve  Okul Müdürümüz İsmail ARSLAN’a teşekkürlerimizi sunarız.

Nis

Vatan ve Mukaddesat Uğrunda Şehit Olan Eğitimcilerimizi Dua, Hatim ve Özlemle Yâd Ettik

 

Vatan ve mukaddesat uğrunda şehit olan eğitimcilerimiz dua, hatim ve özlemle yâd edildi. Okulumuz öğretmenleri Vatan ve mukaddesat uğrunda şehit olan eğitimcilerimizin ruhları için Kur’an-ı Kerim okudular. Kur’an-ı Kerim okunmasından sonra Hatmi Şerif duası yapıldı. Tüm şehit eğitimcilerimiz için Sosyal bilgiler Öğretmeni Azize GÜLMEZ rehberliğinde program hazırlanarak şehitlerimiz yâd edildi.

Öğretmenimiz Azize GÜLMEZ’e hazırlamış olduğu bu güzel programdan dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

Nis

İZLİYORUM, OKUYORUM, CANLANDIRIYORUM, SERGİLİYORUM

Öğrencilerimizin kitap okuma alışkanlığını geliştirilmesine yönelik olarak öğretmeniz Dilan ERSÜL rehberliğinde “ İzliyorum, Okuyorum, Canlandırıyorum, Sergiliyorum”  projesi gerçekleştirildi. Projede öğrencilerimizde okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla slaytlar, filimler izlendikten sonra kitap okuma çalışmaları yapıldı. Okunan kitaplar okulumuz salonunda doğaçlama ve tiyatro şeklinde canlandırıldı. Yapılan etkinlikler poster şeklinde hazırlanarak okulumuz koridor, panolar, sınıf kapılarında sergilendi. Tüm okulumuz öğrencileri bu projeye dahil olarak edebi ve sanatsal birikimlerini geliştirdiklerine artık okumaktan büyük keyif aldıklarını ifade ettiler.

Türkçe Öğretmenimiz Dilan ERSÜL bu güzel projesinden ve yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

Nis

Araştırmalarımı Kütüphanede Yapıyorum

 

Okulumuz Türkçe Öğretmeni Dilan ERSÜL ve Okul Müdürümüz İsmail ARSLAN rehberliğine okulumuz kütüphanesine internet ortamı sağlandı. Okulumuz kütüphanesi ders saati bitiminden 17.00'a kadar öğrencilerimizin kullanımına açık tutuldu. Okulumuz öğrencilerine gerekli araştırmaları yapabilmek için internete erişimleri sağlandı. Öğrencilerimiz araştırma ödevlerini, okul kütüphanesindeki internet erişimlerinden ve kitaplardan sağlayarak ödevlerini tamamladılar.

Okulumuz Türkçe Öğretmeni Dilan ERSÜL ve Okul Müdürümüz İsmail ARSLAN’a teşekkürlerimizi sunarız.